Рішення науково-практичної конференці: «ОСОБЛИВОСТІ ЗБЕРЕЖЕННЯ БДЖОЛОСІМЕЙ В ПЕРІОД ЗИМІВЛІ 2014-2015 РОКУ ТА МЕТОДИ ІНТЕНСИВНОГО НАРОЩУВАННЯ СИЛИ СІМЕЙ ВЕСНОЮ. ВИВЕДЕННЯ РАННІХ МАТОК», ЯКА ВІДБУЛАСЯ 30 СІЧНЯ 2015 РОКУ В ННЦ «ІНСТИТУТ БДЖІЛЬНИЦТВА ІМ. П.І. ПРОКОПОВИЧА».

Рішення науково-практичної конференці:
«ОСОБЛИВОСТІ ЗБЕРЕЖЕННЯ БДЖОЛОСІМЕЙ В ПЕРІОД ЗИМІВЛІ 2014-2015 РОКУ ТА МЕТОДИ ІНТЕНСИВНОГО НАРОЩУВАННЯ СИЛИ СІМЕЙ ВЕСНОЮ. ВИВЕДЕННЯ РАННІХ МАТОК», ЯКА ВІДБУЛАСЯ 30 СІЧНЯ 2015 РОКУ В ННЦ «ІНСТИТУТ БДЖІЛЬНИЦТВА ІМ. П.І. ПРОКОПОВИЧА».

На сьогоднішній день в Україні склалась критична ситуація із збереженням бджолиних сімей. В деяких регіонах злетіло, або загинуло від 30-50% бджолосімей. Вивчення епізотичної ситуації засвітчило, що одною з основних причин цього явища стало застосування пасічниками неефективних препаратів проти вароозу. Хочемо відзначити, що за останні 2 роки різко зріс експортний потенціал галузі бджільництва. Так було експортовано меду в: 2012р. – 13 тис. тонн.; 2013р. – 21.674 тис. тонн. – на 52.972 млн. доларів; за 11 міс. 2014р. – 32.455 тис. тонн. –на 84.012 млн. доларів.
У своїх зверненнях пасічники вказують на неефективність ветеринарних препаратів. Загибель бджолиних сімей приведе до різкого зниження експортного потенціалу держави та різке зниження врожайності етмонофільних рослин. За ініціативи Спілки пасічників України проведено 20.01.2015 року засідання президії СПУ на базі ННЦ «Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича». На президію були запрошені представники НААН, Державної ветеринарної і фіто-санітарної служби, Департаменту тваринництва Мініністерства агрополітики України, виробники ветеринарних препаратів у галузі бджільництва.
Проведена 30.01.2015р. конференція, в якій прийняти участь 76 пасічників з різних реніонів України прийняла наступні рішення:
1. Кожна пасіка повинна мати ветеринарно-санітарний паспорт і породу бджіл згідно з планом породного районування.
2. Розробити пасічникам настанову щодо контролю ефективності ветпрепаратів, складання актів та ін. документації з метою профілактики загибелі бджолиних сімей та опублікувати у всіх пасічних виданнях (відповідальний ННЦ «Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича»).
3. В кожному регіоні створити базові господарства для апробації препаратів.
4. Державній ветеринарній і фіто-санітарній службі визначити перелік лабораторій на базі яких ветеринарні фахівці сумісно з представниками спілки пасічників України будуть проводити визначення ефективності серій ветпрепаратів, які застосовуються у бджільництві.
5. Виробникам препаратів виділяти кошти на апробацію серій ветпрепаратів.
6. Рекламу та торгівлю проводити на основі актів проведених досліджень. Всім пасічникам виявляти незареєстровані препарати і повідомляти у пресі.
7. Просити Державну ветеринарну і фіто-санітарну службу України виділити протиепізоотичні кошти на проведення програми «Моніторингу хвороб та якості продукції бджільництва».
8. Просити Державну ветеринарну і фіто-санітарну службу України переглянути тарифи щодо надання послуг в галузі бджільництва, щоб тарифи були доступні для пасічників.
9. Залучати інвестиції, добровільні кошти на предбання спеціального обладнання (апарати «Чарм», «Рідинні хроматографи») для лабораторій з якості та безпесності продукції бджільництва.
10. Більш активно проводити роботу щодо створення породних ліній із застосуванням апаратури для штучного запліднення маток.
11.Державному науково-дослідному контрольному інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок щоквартально надавати СПУ перелік зареєстрованих ветпрепаратів, що застосовуються в бджільництві.
12.Розробити памятку-календар обробки бджолосімей.
13.Продаж ветпрепаратів проводити тільки при наявності інструкції.
14.Розглянути та підписати договора співпраці СПУ з виробниками ветеринарних препаратів.

Президент Спілки пасічників України Веред Л.І.
Секретар Маслій І.Г.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *