ЛАБОРАТОРІЯ РОЗВЕДЕННЯ І СЕЛЕКЦІЇ КАРПАТСЬКИХ БДЖІЛ

Завідувач відділу ― С.С. Керек

Завідувач відділу ― Степан Степанович Керек 050-911-89-21

Відділ працює з 1990 року у м. Мукачево Закарпатської області. При його створенні ставилось завдання продовження робіт кафедри бджільництва Московської с.-г. академії ім. К.А. Тімірязєва з удосконалення племінних якостей карпатських бджіл і організації системи їх охорони. Тривалий час відділ очолював к.с.-г.н. – В.А. Гайдар.

 

Основні напрямки досліджень відділу

-селекційні дослідження з карпатською породою бджіл, виведення нових та вдосконалення існуючих типів карпатських бджіл;

-моніторинг ефективності використання відселекціонованих карпатських бджіл у різних зонах України та за її межами;
-розробка програм селекції і репродукції чистопородних високопродуктивних типів карпатських бджіл у напівзакритій мікропопуляції; виділення чистопородних карпатських бджолосімей у різних екологічних нішах з метою їх збереження, вдосконалення і раціонального використання;
-вивченням питань, пов’язаних з розведенням та утриманням бджіл, і зокрема: тривалість життя бджіл осінніх генерацій в умовах передгір’я Закарпаття; норми витрат кормів основними та нуклеусним исім’ям на осіньо-зимово-весняний період та ін.

28

Основні розробки відділу
відселекціоновано високопродуктивні типи карпатських бджіл: “Вучківський“, “Рахівський” та “Говерла”, які затверджено Наказом Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук № 85/9 від 25.02.2010 р. Призначеня типів: для товарних та племінних пасік. Бджолині сім’ї відповідають встановленим вимогам до екстер’єру та біологічних ознак карпатських бджіл; мають підвищену на 15-20 % медову та воскову продуктивність, зимостійкі, миролюбиві.
-селекційний матеріал для створення нового типу чистопородних карпатських бджіл «Синевир»;
-інформаційна база даних про ефективність використання відселекціонованих карпатських бджіл, як на теренах України так і за її межами. Встановлено, що карпатські чистопородні бджоли в різних кліматичних умовах часто переважають за продуктивністю місцевих, а в деяких випадках навіть в 2-2,5 рази.
-визначено вплив осінніх стимулюючих підгодівель цукровим сиропом з додаванням 2,5% пилку; узагальнено багаторічні дані маси маток карпатських бджіл; досліджено породність бджіл основних розплідників України; одержано нові дані про температуру в гнізді зимуючого клубу бджіл.

27

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *