НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ БДЖІЛЬНИЦТВА

 

Контакти:

Наталія Володимирівна – (067)5791062; (063)3650179; (099)2239758

bdjolamuzei@gmail.com

Музей працює: понеділок – пятниця з 9.30 до 16.00 год.

Вихідні: субота, неділя, святкові дні.

Музей2

Очолює доктор ветеринарних наук, старший науковий співробітник Коваленко Вячеслав Леонідович.

Основні напрями діяльності:

1.Організація наукової взаємодії установ НААН України та вищих навчальних закладів з метою сприяння розвитку наукових досліджень з розвитку галузі бджільництва України.
2.Участь в організації і проведенні в наукових установах і вищих навчальних закладах різного профілю наукових конференцій, семінарів, круглих столів з проблем розвитку наукових досліджень з координації наукових досліджень в галузі бджільництва України.
3.Співробітництво з організаціями бджільництва України щодо координації та оцінювання наукової значущості і перспективності подальших напрямків інноваційних розробок.
4.Розробка інноваційних напрямків та робота за сучасними тематиками (нанотехнологія) при розробці бактерицидних та імуностимулюючих препаратів затвердженими НААН України.
5.Публікація «Бджільництво України», як науково-виробничий та галузевий журнал.
6.Організація змістового наповнення wеb-сторінки ННЦ «Інституту бджільництва ім. Прокоповича» НААН України, і забезпечення доступу до інформаційного ресурсу, систематичне оновлення сайту відомостями про проведенні засідань, семінарів, виставки, конференцій та ін.
7.Здійснення інформаційного обміну з тематиками наукових досліджень з НААН України та галузевими установами, встановлення творчих контактів з науковими установами академій, вищими навчальними закладами, творчими й науковими товариствами, асоціаціями.
8.Ознайомлення інших галузевих установ з науковою діяльністю відділів та лабораторій ННЦ «Інститут бджільництва ім. Прокоповича» з метою обміну науковою інформацією щодо актуальності наукової проблематики.
9.Надання практичної допомоги науковим установам, докторантам, аспірантам, здобувачам з питань, що стосуються компетенції Відділу.
10.Дослідження та розробки, спрямовані на збереження і відтворення культурної спадщини (матеріальної та нематеріальної), на розвиток і модернізацію музейної справи.
11.Вивчити і відобразити в експозиціях Національного «Музею бджільництва» історичні етапи становлення і розвитку бджільництва, роль видатних діячів науки, відомих практиків, простежити розвиток наукових центрів, шкіл, товариств.
12.Дослідження міжнародних культурних зв’язків, процесів інтеграції української науки у світовий інтелектуальний простір.

Мета наукової діяльності:
-Конкретизація напрямків наукових досліджень, спрямування наукової діяльності на сучасні наукові проблеми.
-Визначення актуальних пріоритетних проблем.
-Уникнення дублювання наукової тематики.
-Оптимальний розподіл наукових сил.
-Узгодженість наукової діяльності.
-Створення творчих колективів з різних напрямів наукової діяльності.
-Проведення науково-практичних конференцій; семінарів (установчих, ознайомлювальних, науково-теоретичних) з метою узгодження планів дослідження, виокремлення найперспективніших досліджень і сприяння організації, апробації перспективних ідей, координації впровадження результатів.
-Створення сайтів, обмін науковою інформацією з використанням сучасних засобів зв’язку.
-Започаткування збірника наукових праць.
-Проведення сучасних наукових досліджень за застосування нанотехнологій при розробці бактерицидних та імуностимулюючих препаратів.
-Налагодження ефективної роботи галузевих науково-дослідних установ, модернізація матеріально-технічної бази.
-Ширше залучення до наукового забезпечення галузі наукових підрозділів вищих навчальних закладів, посилення підтримки досліджень і розробок вузівських науковців.
-Національний музей бджільництва покликаний зберегти історичне минуле та пропагувати сучасні технології виробництва продукції галузі.

        “Національний музей бджільництва” створений у відповідності з розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 11 листопада 1990 року. Завдяки колишнього директора Національного наукового центру “Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича” Л.І.Боднарчука, за його безпосередньої участі співробітники музейного відділу розробили наукові основи і принципи експозиції, зібрали і опрацювали великий за обсягом колекційний матеріал, здійснили будівельні, науково-реставраційні і художньо-оформлювальні роботи. Належну і самовіддану працю з підготовкою експонатів до розділів музею провели наукові співробітники О. А. Міщенко, Л. В. Голубнича, В. Ф. Сорока; в художньому оформленні залів, зокрема в підготовці прекрасних діорам – художники І. О. Горобець, Д. В. Добрякова, Ю.М. Уманський.

b9b6

     В найбільшому залі музею експонати, картини, великі настінні малюнки розкривають зміст і особливості основних етапів розвитку галузі – бортницького і рамкового бджільництва. На подіумах експонується колекція найпростіших вуликів-дуплянок, виготовлених із соломи, рогози, верби сапеток, липівок для зберігання меду, спостережних вуликів різних конструкцій горизонтальних та вертикальних, димарів, медогонок, вальців для виготовлення вощини. Представлено колекцію ножів, стамесок та іншого пасічницького реманенту, який використовувався в минулому.
В залі «Апітерапія» розгорнута експозиція, покликана ознайомити відвідувачів з широким спектром лікувальних властивостей продуктів бджільництва. Експозиція ознайомить з розробками лікувальних і профілактичних препаратів: екстрактів, настоїв, мазей, запропонованих науковцями інституту для впровадження в лікувальних установах.
Цікава колекція виробів з воску: свічок, іграшок, сувенірних виробів, форм для їх виготовлення. Подається макет вощинного заводу, що дає змогу познайомитися з головними процесами виготовлення штучної вощини – очищенням та знезараженням воску, прокаткою на гравірувальних вальцях, фасуванням готової продукції. Представлені також зразки фальсифікованого воску.
Один з розділів музею присвячений історії організації та функціонування ННЦ «Інститут бджільництва ім. П. І. Прокоповича» та його філіалу в місті Гадячі на Полтавщині, висвітлюються основні напрями наукових розробок. Висвітлюється історія журналів «Український пасічник», «Пасіка» та багатьох інших друкованих матеріалів.
b8b7Жоден всеукраїнський конкурс серед школярів на тему «Джміль та бджілка», які регулярно організовують республіканський будинок дитячої та юнацької творчості, журнал для дітей «Вулик, не проходить без участі співробітників музею. Виставка кращих робіт переможців таких конкурсів розгорнута в окремій експозиції та зберігається у фондах.
Національний науковий центр «Інститут бджільництва ім. П.І.Прокоповича» активно підтримує зв’язки з міжнародними науковими установами і громадськими організаціями , які займаються бджільництвом. Музей організував розділ «Апімондія», «Апіславія», де надається інформація про історію створення і функціонування міжнародних організацій бджолярів: «Апімондія» – об’єднання пасічників світу, «Апіславія» – пасічників країн східної Європи. Висвітлюється роль цих міжнародних організацій.

b5OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

За роки функціонування музей відвідали близько 20 тисяч чоловік: це бджолярі за фахом та аматори, студенти Національного аграрного університету, Національного університету імені Т.Г.Шевченка, педагогічного університету, інших вищих навчальних закладів, с/г технікумів, учнів середніх спеціальних навчальних закладів, шкіл, гімназій міста Києва та багатьох областей України. В музеї побували делегати конгресів «Апіславія», учасники з’їздів пасічників в Україні, конференцій, симпозіумів, фахівці з США, Канади, Голландії, Росії, Білорусії, Великобританії, Німеччини, Греції, Болгарії, Словенії, Словаччини, Туреччини, Австрії, Швеції, Кореї , Китаю, Казахської республіки та інших країн.

Музей7 Музей 1 Музей6 Музей5 Музей4 Музей3

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *