Трутневий гомогенат

garland_logo

Загалом гомогенат це молочко з личинок (в основному трутневих), яке одержують пресуванням або відтискуванням стільників з трутневими, щойно запечатаними чи ще відкритими личинками. Практикують також одержання личинок на шостий день їхнього розвитку, відкачуючи на медогонці. Трутневий гомогенат – густа, жовтувата, своєрідна на смак рідина. Це один з найцінніших біологічно активних продуктів бджіл, містить білки, вітамін  Д, ферменти, мікроелементи тощо.

У гомогенаті близько 73% води, 13  білка, 1% жиру, 16 загальних і 21 вільна амінокислота, водо- і жиророзчинні вітаміни,  активна кислотність (рН) на рівні 6,5±0,29 (Гречка Г.М., Поліщук В.П., 2005). Гомогенат відзначається значними оздоровчими та омолоджувальними властивостями, його можна рекомендувати всім. Для консервування гомогенату використовують мед, цукор та горілку (1:1). Практикують також одержання порошку з личинок, висушуючи їх при певному режимі до 8% вологості. Зберігають продукт у холодильнику.

Гомогенат знаходить широке застосування в медичній практиці, зокрема у вигляді компресів при лікуванні екзем, грибних захворювань, для зміцнення імунітету, стимуляції білково-вуглеводневого обміну, посилення потенції, сприяє відновленню функцій ендокринної системи, при зниженні розумових та фізичних здібностей, лікуванні безпліддя; має тонізуючі властивості, дуже корисний для післяопераційних хворих, сприяє омолодженню організму. Має такі ж властивості, як і маточне молочко.

Лікувальна доза гомогенату – по 1 столовій ложці тричі на день після їди. Сприяє також поліпшенню загального стану здоров’я, настрою, апетиту, зору, зниженню симптомів остеохондрозу тощо.

Фармакологічною промисловістю розроблено харчову добавку Апілін А, що містить маточне молочко та витяжку трутневих личинок. Це сильний препарат, насичений гормонами, вітамінами групи В. Показаний при лікуванні захворювань ендокринної системи, порушенні гормонального фону, жіночого безпліддя, відновлює функції яєчників, сприяє омолодженню (Філіпова І.А., 2001). В Національному науковому центрі  “Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича” сумісно з ученими медичних закладів освоєно технологію виробництва порошку “Білар” на основі біомаси личинок трутнів, який має високу біологічну активність. Його застосування показано для стабілізації імунної та нервової дистонії, при порушеннях мозкового кровообігу, кровотворної системи, нормалізації апетиту, сну, підвищення опірності організму інфекціям, поповнення організму незамінними амінокислотами, макро- та мікроелементами, нормалізації гормонального фону, фізичному виснаженні, для поліпшення розумової та фізичної працездатності, омолодження організму тощо. Використовують також як ефективний протитуберкульозний засіб.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *